BIKE FITTING

METODA RETUL FIT

Retul FIT jest kompleksową metodą indywidualnego dopasowania roweru do potrzeb, umiejętności i wymagań kolarza. Powstała dzięki bliskiej współpracy z jednym z czołowych badaczy na polu medycyny sportowej założycielem słynnego Boulder Center for  Sports Medicine, doktorem Andrew Pruittem. Pozwala połączyć wiedzę medyczną i biomechaniczną i wykorzystać do maksimum zalety produktów Body Geometry w każdym punkcie kontaktu z rowerem. W efekcie każdy kolarz otrzymuje rower idealnie dopasowany do swojej budowy ciała, umiejętności, doświadczenia i kondycji fizycznej.

KOMFORT  

ZAPOBIEGANIE KONTUZJOM  

EFKTYWNOŚĆ  

DOPASOWANIE ROWERU RETUL FIT Ventage

Narzędzie Ventage oparte jest o oprogramowanie zbierające dane z czujników na ciele rowerzysty i tworzące trójwymiarowy obraz wideo. Dzięki niemu specjalista Retul FIT ma do dyspozycji wszelkie szczegóły dotyczące pozycji kolarza na siodełku w czasie rzeczywistym podczas pedałowania i może swobodnie je optymalizować.

CENA USŁUGI 690 ZŁ

CZAS SESJI 3 -5 GODZIN

1. PROFIL KOLARZA

Wywiad dotyczący stylu jazdy, przebytych kontuzji, obciążeń treningowych, słabych punktów- Poznanie Twoich potrzeb, celów rowerowych.

2. BADANIE MOTORYCZNE

W tej fazie zbadamy  typowy zakres ruchów kolarza- Testy pomogą Tobie  zidentyfikować gdzie znajdują się ograniczenia wymagające zmiany pozycji.

3. USTAWIENIA W WIDOKU BOCZNYM

Tu będziemy pracować nad Twoją optymalną pozycją z perspektywy bocznej- Wybierzemy wspólnie siodło, jego wysokość i pozycję przód tył oraz kąt. Dalej wybierzemy  mostek jego długość oraz kąt. Określimy kształt kierownicy, jej szerokość, reach oraz drop.

4.USTAWIENIE W WIDOKU PRZEDNIM

Analiza widoku z przodu zapewnia szereg danych biomechanicznych i kinetycznych- Pozwala prawidłowo ustawić bloki w butach oraz dobrać odpowiednie wkładki- W tym ustawieniu popracujemy nad liniową pracą Twoich kolan.

5. WIZYTA KONTROLNA

Sprawdzimy efektywność wprowadzonych zmian oraz adaptację do nowej pozycji. W razie potrzeby wprowadzimy  niezbędne korekty.

6.RAPORT KOŃCOWY

Zawiera ocenę biomechaniczną i 

parametry ustawienia roweru.

 

BIKE SIZING RETUL Muve

Retul Muve jest narzędziem ułatwiającym i maksymalnie skracającym uzyskanie optymalnej pozycji na rowerze. Dzieje się tak  dzięki płynnej regulacji geometrii roweru podczas pedałowania rowerzysty. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu łożysk liniowych i lekko działających korb ręcznych. Taki sposób eliminuje przerwy na montaż lub demontaż komponentów oraz zmianę pozycji siodła czy kierownicy. Urządzenie ma możliwość regulacji długości korb. Dane pozyskane z roweru Muve mogą być wykorzystane do zbudowania roweru w oparciu o program Retul Frame Finder.

CENA USŁUGI 200 ZŁ

CZAS SESJI 1 - 1,5 GODZINY

1. PROFIL KOLARZA

Wywiad dotyczący stylu jazdy, obciążeń treningowych, słabych punktów, przebytych kontuzji związanych z jazdą na wcześniejszych rowerach- Poznanie Twoich potrzeb, celów rowerowych

2. OCENA ANATOMICZNA

Wykonujemy testy, które określą punkty wyjściowe dla ustawienia optymalnej pozycji

4.USTAWIENIE W WIDOKU PRZEDNIM

W nim będą zawarte dane z ustawienia roweru

4. PRZYDZIELENIE OPIEKUNA KLIENTA

Tu przygotujemy dla Ciebie ofertę rowerów, zgodną z Twoimi preferencjami i doborem wielkości roweru

KONSULTACJA BIKE FITTINGOWA

Masz wiele pytań związanych z własną pozycją na rowerze, siodełko, mostek czy bloki w butach nie dają Ci spać po nocach. Chciałbyś z roweru szosowego zrobić rower czasowy i nie wiesz jak się do tego zabrać. A może Twój cel na ten sezon to start w wyścigach ultra? Na te i wiele innych pytań nasz fitter udzieli wyczerpujących odpowiedzi.

CENA USŁUGI 200 ZŁ

CZAS SESJI 1 - 1,5 GODZINY

USTAWIENIE BLOKÓW

Źle ustawione bloki w butach mają  wpływ na powstawanie ciężkich kontuzji kolan. Mogą też wpłynąć  na mniejszą efektywność naszego rowerowania. W trakcie sesji  pomagamy wybrać odpowiednie do naszego  poziomu zaawansowania  pedały oraz bloki. Ustawienie pozycji bloków sprawdzane jest w próbie dynamicznej.

CENA USŁUGI 200 ZŁ

CZAS SESJI 1 - 1,5 GODZINY

NA SESJĘ BIKE FITTINGU NALEŻY ZABRAĆ

  • rower

  • krótki strój kolarski

  • buty kolarskie

  • komponenty które uważasz, że mogą się nam przydać

    wyniki badań diagnostycznych narządu ruchu

  • ew. strój sportowy

  • ręcznik

  • dobry humor :) 

Wojtek Marcjoniak

Bike fitter, Cozmo Bike

Telefon

+48 698 977 411

Email

BGFIT@COZMOBIKE.PL